W obiektywie 2018

wnp.pl (OFF) - 30-07-2018

Wydawnictwo katalogujące przebieg Kongresu. Oprócz zdjęć uczestników zawiera także podstawowe informacje o tematyce debat i kluczowych wnioskach.

10. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego potwierdziła jego wiodącą pozycję na mapie najważniejszych konferencji biznesowych w Europie Centralnej. W ramach wydarzenia odbyło się ponad 150 sesji tematycznych, z udziałem 900 prelegentów, w tym mocną reprezentacją ekspertów z zagranicy, i rekordową liczbą 11,5 tys. gości. Towarzyszące Kongresowi European Start-up Days odwiedziło 2,5 tys. osób.


- Od dziesięciu lat spotykamy się na Śląsku, w Katowicach, by rozmawiać o sprawach najważniejszych dla europejskiej i polskiej gospodarki. Dziś to zupełnie inne miejsce - centrum nowej metropolii - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP SA, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. - W maju 2018 r. dyskutowaliśmy o tym, co określa naszą przyszłość: o cyfrowej transformacji wpływającej na gospodarkę i inne dziedziny życia, o przyszłości Unii Europejskiej, o politycznych i ekonomicznych relacjach między Europa i światem. Rozmawialiśmy o tym, co zmienia nasze miasta i metropolie w duchu nowoczesności, czyniąc z nich lepsze miejsca do życia. O tym, w jaki sposób zadbać o środowisko i klimat, będziemy debatować w grudniu w Katowicach w ramach szczytu COP 24. W ramach naszego Kongresu wskazaliśmy, jakie technologie można wykorzystać dla powstrzymania zmian klimatu, jak mogą one wesprzeć nas w odpowiedzialnym zarządzaniu zasobami i energia.

Od swej pierwszej edycji Kongres pozostaje otwartą debatą pomiędzy światem biznesu i gospodarki a środowiskiem polityków i administracji. Od kilku lat aktywizuje także młoda, innowacyjną przedsiębiorczość. W tym roku towarzyszące Kongresowi wydarzenie start-upowe było z nim jeszcze ściślej zintegrowane.


Album do pobrania w pliku PDF - tutaj

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.