Inicjatywy CSR podczas EEC

Off - 05-05-2014

W czasie kolejnych edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego staramy się podkreślać wagę działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR), promujemy wiedzę i dobre praktyki w tym zakresie – przede wszystkim poprzez przykłady ciekawych i skutecznych działań.

Przedstawiamy poniżej cztery wybrane inicjatywy, które są zdecydowanie warte wsparcia. Różni je cel i skala przedsięwzięć, łączy ciekawy pomysł, a także konsekwencja i pasja włożone w codzienną pracę.

Zdrowie i życie

iskierka

iskierka logoFundacja ISKIERKA jest organizacją pożytku publicznego zajmującą się budowaniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Zespół pracowników wspierają w działaniach wolontariusze oraz partnerzy ze środowisk biznesowych, samorządowych, a także osoby ze świata nauki, sportu, sztuki, kultury i show-biznesu. Środki pozyskane przez fundację przeznaczane są na najważniejsze potrzeby podopiecznych. Iskierka kupuje leki i sprzęt medyczny niezbędne dla ratowania zdrowia lub życia dzieci. Pomaga rodzinom przejść przez najtrudniejsze etapy leczenia. Wyremontowała już pięć dziecięcych oddziałów szpitalnych na Śląsku.

W tym roku Fundacja Iskierka rozpoczyna remont i doposażenie Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, w którym pomogą w ramach wolontariatu pracownicy Grupy Kopex S.A. To projekt, który jest przykładem efektywnej współpracy biznesu i organizacji pozarządowej.

Drugim priorytetem jest wymiana łóżek na trzech dziecięcych oddziałach onkologicznych na Śląsku. To podstawowa potrzeba, jeśli chodzi o komfort długotrwałej hospitalizacji. Pierwsze kilkanaście łóżek już w marcu i kwietniu trafiło na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu.

www.fundacjaiskierka.pl

Wesprzyj projekt wpłacając darowiznę na działalność statutową organizacji
Fundacja  ISKIERKA
ul. Daimlera 2
02-460 Warszawa
ING Bank Śląski nr: 16 1050 1588 1000 0023 0023 0170

Solidarnie dla rodziny

szlachetna paczka

szlachetna paczka logoSzlachetna Paczka to organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, działający od 13 lat ogólnopolski projekt pomocy rodzinom w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowanych. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki w 2013 roku dotarli do 17 684 potrzebujących rodzin. Jedną paczkę przygotowywało średnio 30 darczyńców – były wśród nich rodziny, grupy znajomych, współpracowników, klasy szkolne. Tylko w samym 2013 roku w projekt połączył 617 tys. Polaków. Wartość pomocy materialnej przekazanej w paczkach wyniosła 33,1 mln zł. Organizacja projektu finansowana jest obywatelsko dzięki wpłatom osób indywidualnych, grantom oraz darowiznom od firm.

W projekt od lat angażują się osobistości znane z życia publicznego – wśród nich najbardziej znani polscy sportowcy – uznając ją za mądrą formę pomagania, zgodną z ich własnymi wartościami.

www.szlachetnapaczka.pl

Wesprzyj projekt wpłacając darowiznę na działalność statutową organizacji
Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Starowiślna 21/3, Kraków 31 – 038
Tytułem: Więcej PACZKI- Darowizna
PKO BP nr: 22 1020 2892 0000 5802 0469 5146

Nadzieja dla dzieci

anioły

anioły logoStowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży od 20 lat działa w Katowicach, gdzie rocznie wspiera ok. 100 dzieci w świetlicach i klubie terapeutycznym, 400 dzieci na ulicach i podwórkach oraz 80 rodzin w Poradni Rodzinnej.

Dom Aniołów Stróżów jest dla wykluczonych społecznie dzieciaków z pogórniczych i pohutniczych bezrobotnych rodzin odskocznią od poważnych problemów w domu i stwarza realną szansę na odmianę ich losu.

To tutaj mogą spotkać przyjaciół, w spokoju odrobić lekcje, wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i korepetycjach, zjeść ciepły posiłek, uzyskać pomoc psychologa lub pedagoga. Tutaj uczą się pracować i wierzyć we własne siły i możliwości. Tu rozwijają swoje pasje i talenty, zyskują przyjaciół i budują dojrzałe relacje. Najstarsi z podopiecznych stają się wolontariuszami, pomagając młodszym i działając na rzecz Stowarzyszenia.

– Dajemy wędkę, a nie rybę! – apelują animatorzy tego projektu. – Przekazując regularnie określoną kwotę pieniędzy, pomagasz nam pomagać mądrze i systematycznie. Zostań Mecenasem jednej ze Świetlic Terapeutycznych dla dzieci!

www.anioly24.pl

Wesprzyj projekt wpłacając darowiznę na działalność statutową organizacji
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów"
ul. Andrzeja 12a
40-061 Katowice
ING Bank Śląski S.A nr: 36 1050 1214 1000 0022 4957 0207

Wesprzeć sportowe talenty

sokolnia

sokolnia logoDzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie jest klubem z trzema sekcjami (akrobatyka sportowa, gimnastyka sportowa i szermierka) i z wartymi uwagi osiągnięciami sportowymi. Zawodnicy Sokolni to w większości młodzi i bardzo młodzi mieszkańcy Chorzowa i okolicznych miast aglomeracji górnośląskiej.

Sokolnia jako klub już po raz trzeci uzyskał Tytuł Najlepszego Klubu Akrobatycznego w Polsce. Jego zawodnicy są mistrzami Polski w kategoriach senior, junior oraz junior młodszy. Dziewięciu z nich otrzymało powołanie na Mistrzostwa Świata w Paryżu (w lipcu br.), co jest – rzecz jasna – powodem do dumy, ale znacznie obciąży finanse klubu.

Sportowcy z Sokolni dający z siebie tak wiele ćwiczą w trudnych warunkach – w hali przy ul. Mazurskiej w Chorzowie, która pilnie wymaga remontu (m.in. dachu, szatni i łazienek). Tymczasem dotacja wystarcza jedynie na pokrycie bieżących kosztów utrzymania. Klub apeluje także o pomoc w zakupie dresów sportowych, w których zawodnicy z Chorzowa mogliby reprezentować miasto i sponsora.

– W ramach współpracy ze sponsorami jesteśmy w stanie zaproponować udział naszych najlepszych zawodników w wysokiej jakości pokazach akrobatycznych – deklarują sportowcy ze Śląska.

www.sokolnia.pl

Wesprzyj projekt wpłacając darowiznę na działalność statutową organizacji
Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji SOKOLNIA im. Ryszarda Kafanke
ul. Mazurska
41-503 Chorzów
PKOBP Oddział 1 w Bytomiu nr: 61 1020 2368 0000 2702 0370 9078

Wykorzystano materiały nadesłane przez instytucje. Oprac. (Off)

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.